Słodycze reklamowe – skąd się wywodzą?

Gadżety reklamowe Brak komentarzy
Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Słodycze to jeden z najpopularniejszych reklamowych gadżetów. Z roku na rok sięga po nie coraz więcej firm, bez względu na zakres działania czy branżę, w której działają. Tego typu produkty cieszą się popularnością tak wśród dzieci, jak i pośród osób dorosłych, przyczyniając się do zwiększenia rozpoznawalności marki. Reklamowe czekoladki i cukierki dostępne są w wielu różnych wersjach. Do wyboru są między innymi czekoladki mleczne, gorzkie, deserowe oraz białe, krówki, śliwki w czekoladzie czy cukierki pudrowe. Większość z nas nie zastanawia się, jaka jest historia takich produktów. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w poniższym wpisie.Słodycze reklamowe mające niezwykle bogatą historię to między innymi praliny. Za ich twórcę uznaje się ochmistrza Lassagne’a, którego zafascynował widok dzieci obtaczających migdały w karmelu. Postanowił on udoskonalić nieco ten przepis i zaserwować swój wynalazek Ludwikowi XIII. Słodkości cieszyły się tak dużą popularnością, że wkrótce otworzył on swoją własną cukiernię specjalizującą się w tworzeniu słodyczy o nazwie prasline. Inna historia mówi natomiast, że tego typu czekoladki powstały przypadkowo, gdy pewien kucharz przypadkowo wrzucił migdały do karmelu.

Pisząc o produktach, jakimi są słodycze reklamowe, nie sposób nie wspomnieć o drażetkach, które to wywodzą się zapewne ze starożytnego Rzymu. Inne źródła podają natomiast, że ich twórcą mógł być Julius Dragatus wywodzący się z rodu Fabiusów, którego rodzina rozdawała drażetki w czasie urodzin oraz ceremonii zaślubin. Książkę Lotaryngii, Karol IV obdarowywał nimi kobiety w czasie Walentynek. W XV wieku, Małgorzata Burgundzka zażyczyła sobie z kolei, aby drażetkami obdarowywać miejską ludność w dniu jej ślubu.

Kolejne popularne Słodycze reklamowe to pastylki, których twórcą jest Giovani Pastilli zatrudniony na dworze Medyceuszy. Ogromną popularnością zaczęły się one cieszyć po jego wizycie na francuskim dworze razem z Marią Medycejską, która to miała wyjść za mąż za Henryka IV.